Познати личности

339 приложени свеќи

Пол Вокер

12/9/1973 - 30/11/2013

Пол Вилијам Вокер IV (12 септември 1973 - 30 ноември 2013) бил американски актер. Станал познат во 1999 год. по неговата улога во хит филмот „Универзитетот Блуз“. Познат бил и по улогата во изненадувачкиот летен хит „Брзите и Бесните“ и оттогаш бил ѕвезда и во продолженијата. Тој бил исто и страстен автомобилски ентузијаст, кој се натпреварувал на Редлајн Тајм Етек тркачките серии. Има една вонбрачка ќерка Мидоу (родена 1998 год.), со неговата поранешна девојка. Загинал во трагична сообраќајна несреќа со неговиот пријател Роџер Родас, кој управувал со возилото. Роџер ја изгубил контролата над возилото поради проблем со задното десно тркало.

Приложете свеќа


Да можете да праќате​ пораки​ ​под Тажната вест/Тажниот помен​ потребно е да сте најавени на веб страната ако немате корисничка сметка тогаш регистрирајте се бесплатно.

Top