Сеќавање

Робин Вилијамс

21/7/1951 - 11/8/2014

Робин Меклорин Вилијамс (21 јули 1951 - 11 август 2014) бил американски актер и стендап комичар. Иако бил номиниран трипати за „Оскар“ за најдобар актер, Вилијамс ја добил оваа награда во категоријата „најдобар спореден актер“ за остварувањето во филмот „Добриот Вил Хантинг“, во 1997 година. Исто така добил две награди „Еми“, четири златни глубуси, пет награди „Греми“. Вилијамс извршил самоубиство во својот дом во Тибурон, во Калифорнија, на 11 август 2014 година, откако долги години се борел со тешка депресија.

Да можете да праќате​ пораки​ ​под Тажната вест/Тажниот помен​ потребно е да сте најавени на веб страната ако немате корисничка сметка тогаш регистрирајте се бесплатно.

Top