Познати личности

401 приложени свеќи

Ејми Вајнхаус

14/9/1983 - 23/7/2011

Ејми Џејд Вајнхаус (14 септември 1983 - 23 јули 2011) била англиска пејачка и текстописец, позната по својот електричен микс од различни музички жанрови, вклучувајќи Р&Б, соул и џез. Проблемите на пејачката со дрогата и алкохолот, како и самоуништувачко однесување, станаа редовни таблоидни вести од 2007 година. Таа и нејзиниот поранешен сопруг Блејк Филдер-Цивил се соочуваа со правни проблеми по кои тој беше осуден на издржување затворска казна. Ејми Вајнхаус беше пронајдена мртва во својот стан во Лондон. Обдукцијата покажа дека британската соул дива, која долго време се бореше со зависноста од дрoги и алкохол, починала од труење со алкохол.
Оставете порака

Преглед на пораки


  • Нема оставено пораки

Приложете свеќа


Да можете да праќате​ пораки​ ​под Тажната вест/Тажниот помен​ потребно е да сте најавени на веб страната ако немате корисничка сметка тогаш регистрирајте се бесплатно.

Top